Vajon mit üzenhet nekünk, gútaiaknak, március 15-e?

Üdvözöljük Gútán!
2021. április 21. szerda, Konrád

Vajon mit üzenhet nekünk, gútaiaknak, március 15-e?

2012.03.15 / 14:19
Vajon mit üzenhet nekünk, gútaiaknak, március 15-e? Vajon milyen hatással bírhat a magyar szabadságharc és forradalom kitörésének, s egyszersmind egy új magyar világ kezdenétek napja a mi kis városunk minden polgárára?

1848

Vajon mit üzenhet nekünk, gútaiaknak, március 15-e? Vajon milyen hatással bírhat a magyar szabadságharc és forradalom kitörésének, s egyszersmind egy új magyar világ kezdenétek napja a mi kis városunk minden polgárára?

Szabadság és összetartás. Az egyéné, közösségé, társadalomé. És a helyünk meghatározása a családban, a közösségben, a társadalomban. Gútán és a nagyvilágban. Az igazi szabadságot belső forradalom nélkül nem lehet megélni. Irányítsuk figyelmünket magunk és környezetünk életére, segítsük egymást a legjobb tudásunk szerint. Hogy a "gútai nemzet" - legyen bármilyen nemzetiségű - újra megtalálja identitását.

Isten áldd meg a magyart, Isten áldd meg Gútát!