Diákok is csatlakoztak a helloGútások környezetszépítő akciójához

Üdvözöljük Gútán!
2021. május 12. szerda, Pongrác

Diákok is csatlakoztak a helloGútások környezetszépítő akciójához

2015.05.02 / 10:24
A helloGúta lelkes csapata a Föld napja alkalmából idén is megszervezte a Dögös takarítását. Az esemény Facebook-oldalán a természet „like”-olására hívták fel a gútaiak figyelmét, hiszen környezetünk tisztántartása, védelme mindannyiunk közös ügye.

A helloGúta lelkes csapata a Föld napja alkalmából idén is megszervezte a Dögös takarítását. Az esemény Facebook-oldalán a természet „like”-olására hívták fel a gútaiak figyelmét, hiszen környezetünk tisztántartása, védelme mindannyiunk közös ügye.

Április 25-én, szombaton délután meg is telt a vízimalom térsége tettre kész fiatalokkal, akik szemetet szedtek, takarítottak, fákat ültettek. A négy részre osztott csapat a külső és belső töltés mentén, a május 30-ra tervezett Dögös Sprint jótékonysági futóverseny tervezett útvonalán gyűjtötte össze a szemetet, majd fűzfákat ültettek. A résztvevőket finom gulyással és üdítővel vendégelték meg. Volt továbbá filmvetítés az árvízmegelőzés fontosságáról, a szervezők beszámoltak a Menjünk bringával munkába elnevezésű projektről, amelybe Gúta is bekapcsolódott, az este pedig tábortűz mellett értékelték a napot.

„Az Ökonap sikeressége nem az összeszedett szemétmennyiség és az elültetett fák számában mérhető, hanem a résztvevők évről évre növekvő létszámában. Számunkra ennek az az üzenete, hogy egyre több embernek fontos a tiszta, szemétmentes környezet.  A Föld napja alkalmából elindított akciónkhoz idén csatlakoztak a II. Rákóczi Ferenc alapiskola diákjai is, 25 fős csapattal, Varga Tamás vezetésével. Hihetetlen ügyesek voltak, várjuk őket jövőre is, amikor remélhetőleg a mostaninál is nagyobb, még több fiatalt megmozgató városi Ökonapot tudunk megvalósítani” – mondta portálunknak Forró Tibor főszervező.

 „A környezettudatos nevelés egyik fő oktatási pontja iskolánknak, a II. Rákóczi Ferenc Alapiskolának. Fontosnak tartjuk, hogy diákjaink is tisztában legyenek azzal, hogy saját környezetük rendben tartása és ezzel egybekötve szülővárosuk tisztasága is közös ügy, mellyel hozzájárulhatnak bolygónk fenntartható fejlődéséhez.” – mondta Varga Tamás, a diákcsapat pedagógus kísérője.

(villagutta)

Képek: Tóth Tamás, Varga Tamás