Teremkerékpár: 12. Gúta Kupa

Üdvözöljük Gútán!
2018. április 26. csütörtök, Ervin

2012.05.16 / 15:55
Teremkerékpárosok viadala volt szombaton a gútai sportcsarnokban, ahol az immár 12-ik évfolyamába lépő Gúta kupát rendezték meg.

Hir

A versenyre Szlovákia és Magyarország teremkerékpárosai neveztek. Gúta mellett Baj, Bokod és Romhány sportolói mérték össze tudásukat egyéniben és csapatban.

A két pályán zajló kerékpáros táncok bemutatóján tíz kategóriában versenyeztek. A gútaiak összesen tizenegy érmet szereztek (5 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérmet).

Hajdú Andrea vezetőedző védencei jól teljesítettek, s ez a megmérettetés volt az utolsó az Európa bajnokság előtt.

„Kemény felkészülési fél év van mögöttünk, ez látszódott is a gyakorlatok bemutatásán. Úgy gondolom, hogy szépen mentek a lányok, hozták azt, amit vártam tőlük, de még kellenek edzések, erősítések. Junior négyes is jól teljesített, felkészülten megyünk az Európa bajnokságra. Van még ugyan mit csiszolni a technikákon, de szerintem a megmérettetésen egy szép gyakorlatokkal mutatkozhatnak be. Másként edzettünk, már nemcsak a hétvégéket használtuk ki, hanem hála az iskoláknak délelőttönként 45 percet sikerült edzeni, s ennek meglett az eredménye. Nyári hónapokban a hátrafelé kerékpározást fogjuk intenzíven gyakorolni, s ha tartjuk a tempót, akkor őszre már jelentős fejlődés mehet végbe a gyakorlatok kivitelezésében. Hálás vagyok a szülőknek!” - nyilatkozta Hajdú.

Az EB-n idén indulnak a kerékpárlabdások is, Lengyel István és Lengyel Szilárd.