Sálová cyklistika: Rekord na MS Slovenska

Vítame Vás v Kolárove!
2021. máj 13. Štvrtok, Servác

Sálová cyklistika: Rekord na MS Slovenska

10.10.2015 / 10:00
V sobotu sa konali Majstrovstvá Slovenska v sálovej cyklistike v komárňanskej športovej hale.


Medzinárodných pretekov sa zúčastnilo viac ako sedemdesiat športovcov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Švajčiarska a Nemecka, medzi ktorými bola aj 5 násobná majsterka sveta v kategórii jednotlivkýň Nemka Corinna Biethan alebo úradujúce majsterky sveta vo štvorici z cyklistického klubu RV Sirnach zo Švajčiarska.

Súťaž bola zorganizovaná na vysokej úrovni a športovci z celého sveta bojovali o víťazstvo. Členovia ŠKC Kolárovo sa predviedli vo viacerých kategóriách s veľmi dobrými výsledkami a s viacerými titulmi Majstra Slovenska.

„Čo sa týka ženskej štvorice naša súťažná jazda sa nám podarila bez väčšej chyby a pádu. Bojovali sme a v niektorých kritických prípadoch a museli sme zozbierať všetky naše sily, aby sa nám podarilo dokončiť cvik, ale stálo to za to! Naša finálna jazda bola ohodnotená na 182,66, čo predstavuje nový slovenský rekord!  Sme veľmi radi, že sa nám podarilo predviesť náš náročný súťažný program pred domácim publikom takmer bez chýb! Nakoniec sme sa umiestnili na druhom mieste s titulom Majster Slovenska za majsterkami sveta zo švajčiarska.” – uviedla členka štvorice žien, Alica Vinczeová.

Dodala, majstrovstvá slúžili pre nich hlavne ako generálka pred majstrovstvami sveta. Súťaže sa zúčastnil aj medzinárodný rozhodca, ktorý patrí medzi najlepších rozhodcov. „Po súťaži sme spolu zanalyzovali našu jazdu a dostali sme od neho cenné rady. Sme veľmi rady, že súťaže sa zúčastnila aj švajčiarska štvorica, ktorá je momentálne najlepšia na svete a od ktorých sme taktiež dostali cenné tipy do budúcna. Majstrovstvá hodnotíme veľmi pozitívne a ďakujeme našej trénerke Andrei Hajdú, predsedovi klubu Júliusovi Szederovi a taktiež našim rodičom a sponzorom, pretože len vďaka nim sme schopné stále rásť a dosahovať stále lepšie výsledky. Na našom programe musíme ešte vylepšiť pár drobností a vytrénovať náš program až do dokonalosti. Čaká nás ešte jedno sústredenie a vyše mesiac tvrdej prípravy na blížiace sa Majstrovstvá sveta v Malajzii.” – povedala Vinczeová.

Na konci súťaže boli uvedené mená členov reprezentačného tímu, ktorí sa zúčastnia Majstrovstiev sveta v sálovej cyklistike v Malajzii od 20. – 22. novembra.

 

Menovite:

Nicole Frýobortová – kategória ženy jednotlivkyne

Tomáš Rozbořil – jednotlivci muži

Nicole Frýbortová, Tomášo Rozbořil – žmiešané dvojice

Molnár Anikó, Viktória Glofák – dvojice ženy

Molnár Anikó, Viktória Glofák, Dóra Szabó, Alica Vinczeová – štvorice ženy

Jakab Róbert, Attila Hankó – cyklobal

-br-