Kosárlabda: Egyéni gútai elsőségek születtek

Üdvözöljük Gútán!
2021. június 12. szombat, Villő

Kosárlabda: Egyéni gútai elsőségek születtek

2013.06.27 / 08:04
Csapatversenyben nem, azonban egyéni teljesítményekkel kiemelkedő helyezéseket értek el a gútai BC Knives kosárlabdaklub tagjai a napokban Dunaszerdahelyen megrendezett 11. Streetball Kosárlabdatornán.

Csapatversenyben nem, azonban egyéni teljesítményekkel kiemelkedő helyezéseket értek el a gútai BC Knives kosárlabdaklub tagjai a napokban Dunaszerdahelyen megrendezett 11. Streetball Kosárlabdatornán.

A versenyen a szlovákiai járás és egy budapesti körzet kosárlabda-játékosai vettek részt. A gútaiak három csapattal indultak és csapatversenyben ugyan nem sikerült dobogós helyezést elérniük, viszont egyéni teljesítményekkel szépítettek az eredményességükön. A megmérettetésen Tóth Viktor és Gönczöl Attila egyéni küzdelmekben első helyezést ért el. Tóth a hárompontos dobó versenyben jeleskedett, míg Gönczöl az 1on1 verseny legjobbja lett. Kiemelkedő labdafogásaikat még a trópusi hőség sem hátráltatta.

 „Évről évre szorosabb kötődés és együttműködés alakul ki a két város rendezvény szervezői közt, ezért is voltunk jelen ilyen sokan idén is. Számítunk a dunaszerdahelyi csapatok részvételére augusztusban Gútán is. Szerencsére az időjárás kedvezett a versenynek és a srácok is harci szellemben léptek pályára, ennek eredménye a két kupa és a negyeddöntő is. Az élmezőnyt idén a jelenleg is regisztrált és volt profi játékosokból álló csapatok vitték, ami nem feltétlenül szerencsés. A vasárnapi tornát teljes mértékben sikeresnek könyveltem el, örülök, hogy ennyien támogatják ezt a sportágat és hogy klubunk egyre nagyobb népszerűségnek örvend városunkban.”- mondta Forró Tibor a klub elnöke.

Legközelebb az augusztus 17-én Gútán a hagyományos Gútai Búcsú és Vásár programfolyam keretében megrendezendő BC Knives Streetball tornán bizonyíthatnak a „gútai bicskások”.

-vg-