Óvodai beíratás városunkban

Üdvözöljük Gútán!
2021. június 15. kedd, Jolán

Óvodai beíratás városunkban

2015.02.11 / 06:39
Gútán február 16-tól február 27-ig, hétköznapokon 8 és 16 óra között zajlik az óvodai beíratás a Brünni téri Tündérkert magyar nevelési nyelvű óvodában és az Erdő utca 10. szám alatti szlovák óvodában egyaránt.

Gútán február 16-tól február 27-ig, hétköznapokon 8 és 16 óra között zajlik az óvodai beíratás a Brünni téri Tündérkert magyar nevelési nyelvű óvodában és az Erdő utca 10. szám alatti szlovák óvodában egyaránt.

 

Az igazgatók arra kérik a szülőket, hogy vigyék magukkal személyazonossági igazolványukat, valamint gyermekük születési anyakönyvi kivonatát. Bővebb tájékoztatást az óvodákban személyesen, vagy az alábbi telefonszámokon kérhetnek az érintettek: 035/777 13 63 (Tündérkert), 0035/777 19 25 (Erdő utca 10.).

 

Takács Imre, a közös tanügyi hivatal vezetője portálunknak elmondta: óvodába a harmadik életévét betöltött gyermek vehető fel. Ennél fiatalabb korú gyermek is felvehető, de ebben az esetben alapkövetelmény, hogy a tudjon egyedül enni-inni, legyen szobatiszta és képes legyen megértetni magát környezetével. Az óvodaigazgató dönti el, hogy a gyermeknél megvannak-e ezek a képességek. „A hatályos jogszabály szerint azonban az óvodai felvételnél előnyben kell részesíteni azokat, akik a következő év szeptemberében iskolába mennek, illetve azokat, akik iskolakötelesek, de halasztást kértek számukra szüleik” – magyarázta Takács Imre.

 

Szlovákiában nem kötelező az óvodalátogatás, de a szakemberek egybehangzó véleménye alapján legkésőbb az iskolát megelőző utolsó évben, tehát öt éves korban mindenképpen ajánlatos a gyermeket óvodába íratni. Az óvodai nevelés, az ottani számtalan játék és játékos foglalkozás jótékony hatással van a gyermek kézügyességének, mozgáskoordinációjának és szókincsének fejlődésére, a társas kapcsolatok kialakítására, és mindez a későbbiekben megkönnyíti számára az iskolai beilleszkedést is.

 

(villagutta)